More
  KreuPanairYlljet Aliçka në Panairin Ndërkombëtar të Librit në Kajro

  Ylljet Aliçka në Panairin Ndërkombëtar të Librit në Kajro

  Për herë të parë Shqipëria merr pjesë në Panairin Ndërkombëtar të librit në Kajro, i dyti në botë për nga madhësia, si dhe takime me Presidentin e Panairit në lidhje me bashkëpunimin mes dy panaireve, Tiranë-Kajro. Njëkohesisht u organizuan disa takime e biseda për letërsinë shqipe me Presidentin e International Cairo Book Fair, Dr Ahmed Bahi Aldin Alassasy. Në prezantimin e letërsisë shqipe mori pjesë një prej shkrimtarëve më të njohur të botes arabe, Ahmed Mourad.

  SHKRUAJ NJË PËRGJIGJE

  Ju lutem lini komentin tuaj!
  Ju lutemi shënoni emrin tuaj këtu

  Artikujt më të fundit

  KATEGORITË