More
  KreuLetërsiBotime të rejaRomani i Kadaresë “Pallati i ëndrrave” botohet në Rusi dhe u ...

  Romani i Kadaresë “Pallati i ëndrrave” botohet në Rusi dhe u rekomandohet lexuesve ndër 5 librat e rinj më të mirë për shtatorin

  Në mesin e shtatorit shtëpia botuese Polyandria NoAge botoi romanin e Kadaresë “Pallati i ëndrrave”, përkthyer nga Vasilij Tjuhin, cili ka përkthyer para viteve ’90 edhe romanin “Gjenerali i ushtrisë së vdekur”. Shtypi i ka bërë jehonë botimit të këtij libri dhe thekson se përkthimet e pakta libra të Kadaresë në Rusi nuk i përgjigjen aspak popullaritetit që gëzon në botë dhe çmimet e mëdha ndërkombëtere që ka marrë shkrimtari i famshëm shqiptar.

  SHKRUAJ NJË PËRGJIGJE

  Ju lutem lini komentin tuaj!
  Ju lutemi shënoni emrin tuaj këtu

  Artikujt më të fundit

  KATEGORITË